Ranking blenderów ręcznych

Największym atutem blenderów ręcznych jest ich wszechstronność i prostota.

Mogą wykonywać różne prace jak na przykład miksowanie owoców na koktajl czy przecieranie zup. Co ciekawsze możesz używać blendera ręcznego bezpośrednio w naczyniu (na przykład w garnku) bez konieczności przelewania z jednego naczynia do drugiego.

Znalezienie odpowiedniego blendera ręcznego nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie gdy kupujesz go po raz pierwszy. Z tego powodu powstał ten poradnik w którym znajdziesz nie tylko przydatne wskazówki, ale także nasz ranking najlepszych blenderów ręcznych.

Aktualny ranking blenderów ręcznych

ebg-table__imageBOSCH ERGOMIXX MSM67170
 • Moc: 750 W
 • Pojemność: 0.6 l
 • Tryb pracy turbo i pulsacyjny. Funkcja kruszenia lodu, miksowanie, ubijanie
Sprawdź Cenę ›
ebg-table__imagePhilips OnTheGo HR2655/90
 • Moc: 800 W
 • Pojemność: 0.5 l
 • Tryb pracy turbo, pulsacyjny, mieszanie, rozdrabnianie, ubijanie i blendowanie
Sprawdź Cenę ›
ebg-table__imageTEFAL HB659838 QuickChef 2w1
 • Moc: 1000 W
 • Pojemność: 0.8 l
 • Tryb pracy turbo, miksowanie, rozdrabnianie
Sprawdź Cenę ›
ebg-table__imageBraun MQ 9027
 • Moc: 1000 W
 • Pojemność: 0.6 l
 • Tryb pracy turbo, mieszanie, miksowanie, rozdrabnianie, szatkowanie, ubijanie, blendowanie
Sprawdź Cenę ›
ebg-table__imageEldom BL200
 • Moc: 1000 W
 • Pojemność: 1.75 l
 • Tryb pracy turbo, pulsacyjny, krojenie, miksowanie, rozdrabnianie, szatkowanie, tarcie, ubijanie
Sprawdź Cenę ›

5 Najlepszych blenderów ręcznych w 2022

1. BOSCH ERGOMIXX MSM67170

BOSCH ERGOMIXX MSM67170

Nie potrzebujesz wydać fortuny na solidny blender ręczny, który zachowuje świetny balans pomiędzy jakością, funkcjonalnością i ceną. Idealnym przykładem jest BOSCH ERGOMIXX MSM67170 czyli blender, który sprosta wszystkim twoim potrzebom.

Dzięki mocy 750 W i 12 ustawieniom prędkości ten blender świetnie poradzi sobie z miksowaniem, przecieraniem czy ubijaniem różnych składników (nawet twardych). Po mimo dużej mocy nie należy do głośnych blenderów.

Ergonomiczna obudowa wraz z dużymi przyciskami to gwarancja pewnego chwytu w dłoni oraz łatwej obsługi podczas użytkowania. Sprężynowy kabel dla jednych plus, innych minus – my możemy potwierdzić jedynie, że jest długi (2.6m)  i nie przeszkadza podczas pracy.

Kolejnym atutem jest duża ilość dodatkowych akcesoriów w zestawie co czyni twój blender bardzo wszechstronny i efektywny w wielu różnych zadaniach. W zestawie znajdziesz rozdrabniacz z funkcją kruszenia lodu, końcówkę do ubijania oraz kilka pojemników.

Wszystko wygląda świetnie, a jak jest w praktyce? Bardzo liczne pozytywne opinie innych użytkowników potwierdzają, że jest to jeden z najlepszych blenderów ręcznych na rynku (zwłaszcza w tej cenie).

2. Philips OnTheGo HR2655/90

Philips OnTheGo HR2655 90

Jeśli bardzo często korzystasz z blendera ręcznego i oczekujesz więcej mocy, funkcjonalności oraz wygody to świetną decyzją będzie kupić model Philips OnTheGo HR2655/90.

Kosztuje on trochę więcej niż na przykład konkurencyjny BOSCH ERGOMIXX MSM67170 jednak uważamy, że również jest wart swojej ceny, dlaczego? Ze względu na nieco lepsze parametry oraz ciekawą formę regulacji prędkości.

Dla zwykłej osoby prawdopodobnie nie zrobi to dużej różnicy jednak Ci, którzy używają blendera bardzo często mogą dostrzec nawet małe plusy. Oczywiście zachęcamy do przeanalizowania we własnym zakresie czy jest sens tyle dopłacać po to aby mieć tylko trochę więcej mocy i inny system regulacji prędkości.

Za regulację prędkości odpowiada jeden przycisk, którego możesz używać podczas pracy blendera. Nie potrzebujesz do tego nawet drugiej ręki, przycisk działa nawet podczas pracy urządzenia.

Końcówka miksująca została zaprojektowana aby dawać najlepsze rezultaty podczas mieszania nie rozpryskując przy tym składników, nawet gdy blender pracuje z wysoką prędkością.

Wysoka moc gwarantuje dobre rezultaty miksowania, ubijania czy przecierania nawet twardszych składników. Zdecydowanie pomocne będą także dodatkowe akcesoria, które zwiększają wszechstronność oraz pozwalają uzyskać lepsze rezultaty.

W zestawie znajdują się takie akcesoria jak: rozdrabniacz, trzepaczka, pojemnik na zupę 300 ml, i przenośny bidon 500 ml. Plus za pojemniki, które umożliwiają zabrać ze sobą wygodnie koktajl czy zupę gdziekolwiek chcesz (na przykład do pracy czy na siłownie).

Na plus w tym modelu zasługują na pewno dodatkowe akcesoria, pojemniki, ciekawy system regulacji prędkości, wysoka moc i styl. Jeśli chodzi o minusy to najbardziej uwagę przyciąga dość wysoka cena.

3. TEFAL HB659838 QuickChef 2w1

TEFAL HB659838 QuickChef 2w1

Bardzo mocny silnik (1000 W) oraz aż 20 stopniowa regulacja prędkości i przyzwoita cena to główne atuty blendera TEFAL HB659838 QuickChef 2w1.

Na pierwszy rzut oka to prosty blender wyposażony tylko w to co naprawdę niezbędne. Nie ma tutaj ciekawych funkcji ani dodatkowych akcesoriów poza głównym pojemnikiem o wielkości 800 ml oraz rozdrabniaczem o wielkości 500 ml.

Moc ma gwarantować wydajność nawet w przypadku twardszych składników. W połączeniu z końcówką miksującą faktycznie wygląda to dobrze.

Niestety tak duża moc może skutkować mocnym nagrzewaniem się blendera w przypadku dłuższego użytkowania (pojawiają się tego typu opinie od innych użytkowników).

Blender za te pieniądze nie powala także jakością elementów, a są to głównie plastikowe elementy. Z trwałością tego typu materiałów nie powinno być problemu jednak nie prezentuje się to tak świetnie jak w przypadku blendera z obudową metalową, który jest bardziej masywny i trwały.

Mimo to jeśli używasz blendera ręcznego sporadycznie i nie chcesz wydawać dużych pieniędzy to warto rozważyć tą propozycje.

4. Braun MQ 9027

Braun MQ 9027

Blender z 1000 watowym silnikiem oraz bogatym wyposażeniu to doskonała propozycja dla osób, które wykorzystują taki sprzęt znacznie częściej. Wszechstronność jaką dają trzy różne końcówki doceni każdy kto lubi dużo gotować.

W zestawie znajduje się główna końcówka miksująca, a także końcówka do robienia puree czy końcówka do ubijania. Oprócz tego otrzymujesz kubek do miksowania, a także pojemnik do odmierzania składników.

Końcówka miksująca składa się z ruchomych ostrzy oraz dobrze wyprofilowanej osłony, która skutecznie ogranicza rozpryskiwanie składników.  Odpowiednio duża moc i dobre ostrza sprawiają, że miksowanie nawet najtwardszych składników nie jest problemem.

Regulacja prędkości odbywa się przy użyciu przycisku, w zależności od tego jak mocno będziesz trzymać przycisk – obroty będą maleć lub rosnąć. Plusem tego rozwiązania jest to, że regulacja działa w trakcie pracy blendera, bez konieczności przerywania.

Braun MQ 9027 to blender ręczny godny polecenia dla osób bardziej wymagających i ceniących wszechstronność jaką dają zmienne końcówki. Jest to dobra alternatywa dla równie świetnego blendera Philips OnTheGo HR2655/90 dostępnego w podobnej cenie.

5. Eldom BL200

Eldom BL200

W naszym rankingu omawialiśmy już blendery wyposażone w przydatne akcesoria jednak żaden z nich nie miał ich aż tyle co blender ręczny Eldom BL200. Pod względem różnorodnych akcesoriów dominuje cały rynek jednak czy to jest najważniejsze?

Owszem, wszechstronność jaką oferują akcesoria jest kusząca, zwłaszcza w tej cenie. Jednak czy nie jest to zbyt niska cena aby utrzymać wysoką jakość wykonania? Jest wiele dużo droższych modeli, które nawet w połowie nie oferują tego co Eldom BL200.

Niestety jeśli jesteś wymagającą osobą i w kuchni bardzo często wykorzystujesz blender do wielu różnorodnych zadań to nie jest to dobry wybór dla Ciebie. Obawiamy się, że pod względem żywotności nie wytrzyma tak długo jakbyśmy sobie tego życzyli. Duża ilość drobnych plastikowych elementów to nie jest dobry znak w tej kwestii.

Mimo to, analizując wszystkie wady i zalety uważamy, że jest to dobry sprzęt dla mało wymagających osób, które rzadziej korzystają z tego typu urządzeń przez co posłuży im dłużej.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy blender ręczny

Moc

W teorii moc ma duże znaczenie jednak w praktyce jeśli chodzi o blendery ręczne nie jest to aż tak istotny temat. Blender ręczny nie jest zaprojektowany z myślą o twardych składnikach, które wymagają odpowiednich ostrzy i mocy. Ma to duże znaczenie w przypadku blenderów kielichowych gdzie oczekuje się od nich aby potrafiły zmiksować twarde składniki uzyskując gładką konsystencję bez gródek.

Uchwyt

Jak sama nazwa wskazuje jest to blender ręczny zatem ważne jest to aby uchwyt był odpowiednio zaprojektowany. Zwróć uwagę na wielkość przycisków oraz uchwytu, zbyt małe przyciski mogą być uciążliwe podobnie jak zbyt duży uchwyt (oczywiście porównaj to do własnych dłoni). Pamiętaj, że jedną ręką będziesz trzymał blender i jednocześnie go obsługiwał.

Osłona ostrzy

Szeroka osłona ostrzy z otworami wentylacyjnymi znacznie lepiej rozprowadza jedzenie przez co wydajność jest dużo lepsza. Nieco szersza osłona ułatwia także czyszczenie ostrzy przez łatwiejszy dostęp. Zadbaj jednak o to aby osłona nie była zbyt szeroka inaczej nie zmieści się w niektórych naczyniach.

Bezprzewodowe lub przewodowe

Jeżeli pamiętasz o sprawdzaniu poziomu baterii lub masz awaryjny blender/baterie to bez wahania możesz skusić się na bezprzewodowy blender. Rozwiązuje to problem kabli, które skutecznie utrudniają życie potrafiąc się zakręcać wokół rąk i naczyń. Z drugiej strony to blender przewodowy gwarantuje Ci stałą moc bez obaw o rozładowanie się baterii w trakcie używania.

Dodatkowe akcesoria

Wspominaliśmy już na samym początku tego artykułu, że dużą zaletą blenderów ręcznych jest ich wszechstronność. Było to powiedziane na podstawie zwykłego blendera bez dodatkowych akcesoriów. Musisz wiedzieć, że wraz z zmiennymi końcówkami twoje urządzenie będzie potrafiło jeszcze więcej. Rzuć okiem na to jakie dodatkowe akcesoria producent przygotował oprócz podstawowych.

Do czego najlepiej nadają się blendery ręczne?

Najlepsze do prostych, małych i szybkich prac w kuchni czyli na przykład blendowanie zup, sosów, dipów i wielu innych. Oczywiście są świetne również do koktajli jednak nie są wydajne jeśli chodzi o duże ilości składników.

Na pewno dużym atutem, a być może najważniejszym jest fakt, że możesz blendować bez konieczności przelewania z jednego pojemnika do drugiego. Blender ręczny jest na tyle mały i poręczny, że możesz go używać bezpośrednio, na przykład miksując zupę w garnku.

Niestety nie nadaje się do rzeczy twardych i włóknistych takich jak orzechy, nasiona, jarmuż czy marchewka. Nie jest to klasyczny blender kielichowy o wysokiej mocy, który zamienia wszystkie składniki w idealnie gładką konsystencję bez grudek.