Blender kielichowy: Ranking

Robienie koktajli w domu jest łatwe i niedrogie w porównaniu do ich odpowiedników dostępnych w sklepie, które mogą zawierać dużo cukru i inne mniej pożądane dodatki.

W tym celu będziesz potrzebować naprawdę porządny blender, który z łatwością przetworzy twoje składniki na gładką, kremową konsystencję. Jaki konkretnie blender kielichowy kupić? oraz na co zwrócić uwagę? O tym wszystkim dowiesz się czytając nasz poradnik zakupowy.

Dla ułatwienia stworzyliśmy ranking blenderów kielichowych, który znacznie ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Aktualny ranking blenderów kielichowych – grudzień 2022

ebg-table__imageTefal Perfectmix+ BL811D38
 • Moc: 1200 W
 • Pojemność: 2 l
 • Funkcja kruszenia lodu, mieszanie i miksowanie
Sprawdź Cenę ›
ebg-table__imagePhilips HR3756/00
 • Moc: 1400 W
 • Pojemność: 2.2 l
 • Funkcja blendowania w próżni, kruszenia lodu, mieszanie, miksowanie, rozdrabnianie
Sprawdź Cenę ›
ebg-table__imageVitaMix TNC 5200
 • Moc: 1200 W
 • Pojemność: 2 l
 • Szeroka regulacja obrotów
Sprawdź Cenę ›
ebg-table__imageNutriBullet Red 600 Ekstraktor
 • Moc: 600 W
 • Pojemność: 0.7 l
 • Nieduży i bardzo łatwy w myciu
Sprawdź Cenę ›
ebg-table__imageElectrolux ESB 2500
 • Moc: 300 W
 • Pojemność: 0.6 l
 • Kielich to forma bidonu, który możesz zabrać ze sobą w drogę
Sprawdź Cenę ›

6 Najlepszych blenderów kielichowych w 2022

1. Tefal Perfectmix+ BL811D38

Tefal Perfectmix+ BL811D38

Wysoka wydajność, bardzo dobra jakość wykonania oraz co najważniejsze –adekwatna cena. To jedne z wielu cech, którymi można opisać Tefal Perfectmix+ BL811D38.

W naszym rankingu ten blender zajmuje pierwszą pozycję ze względu na stosunek wydajności i jakości do ceny. Owszem znajdzie się kilka ciekawych alternatywnych modeli jednak przegrywają one najczęściej ze względu na cenę.

Dzięki wysokiej mocy bez problemu radzi sobie z twardymi składnikami jak orzechy czy lód. W rezultacie otrzymujesz produkt końcowy w postaci gładkiego koktajlu.

Pojemność użytkowa blendera wynosi 1.5 litra zatem jest to dobry wybór jeśli często przygotowujesz koktajle dla większej ilości osób.

Niestety nie jest najcichszy na rynku jednak mieści się w „normie” co i tak jest dobrym wynikiem.

Duży plus za wygląd, funkcjonalność oraz łatwość użycia. Jeśli chodzi o same funkcję to poza trybem pulsacyjnym i kruszeniem lodu ciekawą funkcją jest program Auto Clen, który jak sama nazwa wskazuje umożliwia automatyczne mycie kielicha.

Wśród wielu ocen osób, które zakupiły ten blender bardzo często można znaleźć informację o tym, że jest to masywny, stabilny i solidny model.

2. Philips HR3756/00

Philips HR3756 00

Jest to świetny wybór dla osób, które bardzo często używają blendera i chcą posiadać u siebie w kuchni solidnie wykonany model wyposażony w najnowszą technologię oraz ciekawe funkcje.

Philips HR3756/00 należy do droższych blenderów kielichowych, ale również najciekawszych ze względu na to co oferuje.

Przede wszystkim wyróżnia się dzięki zastosowaniu technologii, która umożliwia miksowanie w próżni. Co to właściwie oznacza? W skrócie, po zamknięciu pokrywy, powietrze jest wysysane z kielicha dzięki czemu możliwe jest blendowanie próżniowe.

Dobrze, ale co to daje? czy nie jest to kolejny chwyt marketingowy?

W teorii zapobiega to utlenianiu składników dzięki czemu produkt końcowy zachowuje więcej witamin oraz utrzymuje świeżość zdecydowanie dłużej niż koktajl ze zwykłego blendera.

Zgadzamy się, brzmi niewiarygodnie jednak fakty mówią same za siebie, a te najlepiej zweryfikować oglądając krótki film na Youtube, który dokładnie zobrazuje Ci tą sytuację.

Poza tym jest to urządzenie o wysokiej mocy z kilkustopniową regulacją dzięki czemu twarde składniki nie stanowią problemu.

Philips HR3756/00 oferuje wszystko co najważniejsze w swojej cenie. Posiada do wyboru aż cztery programy (odsysanie powietrza, blendowanie próżniowe lub klasyczne oraz funkcja kruszenia lodu).

Dla wielu osób dobrą wiadomością może być fakt, że dzbanek oraz bidony można myć w zmywarce.

Sam dzbanek może pochwalić się pojemnością roboczą wynoszącą aż 1.8 litra czyli wystarczającą do przygotowania łatwo i szybko koktajlu dla kilkuosobowej rodziny.

Świetna propozycja dla tych, którzy z blendera korzystają bardzo często i cenią sobie wydajność, funkcjonalność, pojemność oraz jakość wykonania. Niestety minusem jest dość wysoka cena przez co zajmuje drugie miejsce w naszym rankingu.

3. VitaMix TNC 5200

VitaMix TNC 5200

Kolejną propozycją jest bardzo drogi blender dla osób wymagających znacznie więcej. Pod względem jakości, wydajności i funkcjonalności wygląda świetnie, ale czy jest to warte aż takich pieniędzy? Zdecydowanie kluczowym argumentem może być aż 7 lat gwarancji i ogromne doświadczenie marki Vitamix w brażny blenderów.

Wysoka moc (1200W) wraz z szeroką regulacją obrotów (pierwszy poziom: od 1,000 do 24,000 obrotów/min  i drugi poziom do 30,000 obrotów/min) to kombinacja, która umożliwia w krótkim czasie zamienić nawet najtwardsze składniki w gładką masę.

Bardzo podoba nam się popychacz, który przydaje się w przypadku lodów czy innych gęstych musów.

Sama konstrukcja blendera może się podobać, ale nam bardziej podoba się to jak masywny i stabilny jest to blender. Waży dość sporo dzięki czemu dużo pewniej utrzymuje się na blacie podczas pracy.

VitaMix TNC 5200 to świetny klasyczny blender jednak odstaje na tle najnowszych modeli ze względu na wysoką cenę oraz brak technologii umożliwiającej blendowanie w próżni.

4. NutriBullet Red 600 Ekstraktor

NutriBullet Red 600 Ekstraktor

Nieduży, ale bardzo poręczny blender, który jest świetną opcją dla kogoś kto robi koktajl tylko dla siebie oraz zależy mu na oszczędności miejsca w kuchni. Pojemność kielicha wynosi 700 mililitrów, dla porównania duży klasyczny blender posiada dzbanek o pojemności około 2000 ml.

NutriBullet Red 600 Ekstraktor o mocy 600 W jest zdolny do kruszenia lodu i mielenia twardych składników jednak ostateczne rezultaty nie będą aż tak rewelacyjne jak to ma miejsce w przypadku dużo mocniejszych blenderów.

Oczywiście w przypadku miękkich owoców nie masz co się obawiać jeśli jednak oczekujesz mielenia bardzo twardych składników na gładką konsystencję bez wyczuwalnych drobinek to nie jest to blender dla Ciebie.

Wśród wielu opinii łatwo zauważyć, że kwestia „łatwości mycia” zalicza się do najpopularniejszych. To świetna wiadomość z którą definitywnie się zgadzamy. Nieduży pojemnik jest bardzo łatwy w umyciu, a same ostrza umyjesz pod bieżącą wodą.

5. Electrolux ESB 2500

Electrolux ESB 2500

Świetny, nieduży blender kielichowy dostępny w bardzo niskiej cenie. Ma wiele zalet oraz kilka mniej istotnych wad, w ostatecznym rozrachunku zasłużenie gości w naszym rankingu najlepszych blenderów kielichowych.

Bardzo dobra propozycja jeśli przygotowujesz małe ilości koktajli i szukasz sprawdzonego, ale niedrogiego blendera.

Kielich o pojemności 600 ml to bardziej kubek lub bidon, który możesz po zakończeniu mieszania składników zabrać wygodnie ze sobą bez konieczności przelewania koktajlu. Możliwość swobodnego zdejmowania i zakładania ostrz ułatwia także bardzo mocno ich czyszczenie po zakończeniu użytkowania.

Kubek/bidon można myć w zmywarce, mały problem mają jednak Ci, którzy nie posiadają zmywarki. Ze względu na dość wąski i długi kształt kubka, ciężko wyczyścić dokładnie jego dno (zwłaszcza gdy resztki składników już zaschły). W tej sytuacji zalecamy mycie pod bieżącą wodą zaraz po zakończeniu używania tak aby uniknąć wyschnięcia tego co pozostało w kubku.

Dla osób, które chcą zrobić koktajl i zabrać go ze sobą w drogę jest to bez wątpienia świetne rozwiązanie. Przede wszystkim jest to proste rozwiązania i jak najmniej brudzące, gdyż nie musisz przelewać koktajlu do innego pojemnika.

Urządzenie nie wyróżnia się mocą (zaledwie 300 W) dlatego jest rekomendowane głównie do koktajli gdzie składniki są miękkie. Oczywiście nie należy również oczekiwać nieskazitelnie gładkiej konsystencji bez gródek, zwłaszcza w przypadku twardszych składników.

Na co zwrócić uwagę kupując nowy blender kielichowy

Nigdy dotąd nie używałeś blendera? W takim razie bardzo zachęcamy do zapoznania się z kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci wybrać odpowiedni model. Jest to ważne gdyż źle przemyślane zakupy będą skutkować nie tylko rozczarowaniem, ale stratą czasu i koniecznością zwrotu blendera.

Rozmiar

Być może jest to oczywiste dla wszystkich, że duży blender zajmuje dużo miejsce jednak przypominamy o tym na wypadek gdyby poniosły kogoś emocja podczas zakupów. Zastanów się jak wiele miejsca masz w kuchni, duży blender zajmuje naprawdę sporo miejsca przez co nie zawsze mieści się on w szafce i trzeba trzymać go na blacie.

Pojemność kielicha

Jeżeli planujesz używać blendera tylko do koktajli dla siebie lub dwóch osób to wystarczy Ci model o pojemności kielicha do 1 litra. Istnieją małe, personalne blendery, które cechują się dużo mniejszym rozmiarem, łatwością użycia, wygodą oraz oczywiście ceną.

Moc

Moc silnika ma duże znaczenie głównie w przypadku mielenia twardych rzeczy takich jak orzechy oraz mrożone owoce i warzywa. W przypadku najprostszych koktajli wystarczy mała moc jeśli jednak chcesz eksperymentować, zwłaszcza z twardszymi składnikami to warto wybrać mocniejszy model.

Prędkość

Szybkość obrotów wpływa na efekt końcowy czyli konsystencję zmiksowanych składników. Im większa ilość obrotów tym bardziej rozdrobnione składniki, które w niektórych przypadkach mogą przypominać bardziej sok niż gęsty koktajl.

Czyszczenie i łatwość obsługi

Duża ilość elementów i problematyczne składanie to problem, który może bardzo irytować dlatego ważne jest aby blender posiadał prostą konstrukcję. To gwarantuje łatwość użycia oraz kompleksowego czyszczenia, nawet mniej istotnych elementów.

Dodatkowe funkcje

Niektóre blendery posiadają ciekawe, przydatne funkcje takie jak program do kruszenia lodu, funkcję pulsacji, możliwość regulacji obrotów, przygotowywanie gorących potraw, podgrzewanie i inne. Wszystko to ma na celu uczynić blender bardziej wszechstronnym w kuchni.